Vánoční tvoření ve školce

Na kouzelnou vánoční atmosféru jsme v naší školičce naladili již na konci listopadu.

Pro rodiče a jejich ratolesti připravily paní učitelky Jitka, Jarmila a Alena tvořivé dílny s vánoční tématikou a malým překvapením na závěr.

Vánoční tvoření proběhlo v prostorách jídelny mateřské školy.

Chuťové pohárky a mlsné jazýčky našich nejmenších (ale i velkých) potěšily vlastnoručně pečené dobroty maminek, které tak splnily podmínky vstupu - tj. donést „něco na zub“. Při tvoření všem samozřejmě vyhládlo a po dobrotách se jen zaprášilo...

V průběhu dílničky si děti s maminkami vyzkoušely výtvarnou techniku zvanou dekupáž, kterou zkrášlily dřevěné ozdoby na stromeček, vydatně se procvičily ve stříhání a dekorování třpytkami při výrobě závěsných andělíčků, rybiček, jmenovek na stůl nebo ozdůbek z vlnitého papíru. Zaexperimentovaly si při výrobě vonných svícnů z roztaveného vosku a výtvarně se ,,vyřádily „ při dekoraci kouzelného hrnečku, který si vyzdobily podle vlastní fantazie z rozmanité nabídky dekorativních prvků. Vznikala tak skoro umělecká díla , která jsme následně využili ke zmiňovanému překvapení.

Na zahradě MŠ seskládaly již předem paní učitelky smrkové větvičky a vytvořily, tzv.adventní spirálu, do jejíhož středu vložily velkou svíci.

Adventní spirála je spirálou radosti, je obrazem vlastní cesty do našeho nitra, někam hluboko, kde je ukryté světlo, které lze nalézt a vynést na povrch, a kterým můžeme prosvětlovat sami sebe i všechno kolem nás. Je to proces určitého zklidnění a radostného vánočního očekávání, jehož podstata není jen v hmotných dárcích...

Naše spirála se překrásně rozzářila a ve vzduchu se tiše vznášela tajná přáníčka všech zúčastněných...

Příjemnou atmosféru podtrhl společný zpěv vánočních koled.

V závěru si děti smlsly na čoko lízátku, které pro ně připravila Jituška a domů si odnesly i krásné vánoční omalovánky.

Věříme, že všichni odcházeli s uspokojením, že se jim společné setkání líbilo a rozhodně přispěje k prohlubování dalších vzájemných vztahů.

Poděkování náleží nejen paním učitelkám za přípravu a další organizaci dílny, ale velmi oceňujeme iniciativu maminek ze IV. třídy - p. Brabníkové a p. Huspekové, které nejen nabídly pomoc ke spolupráci při organizaci a zajištění dílen, ale z vlastních zdrojů zajistily materiál na tvoření. Pod jejich vedením si děti vyrobily opravdu nádherné a netradičně zdobené svícny.

Zapsala: J.Nosková